150₺ ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo

JJ KİDS KURUCUSU ÇİĞDEM ŞEN;

1978 yılında İstanbul’da doğdu. Oxford Brookes University Business Administration and Management ve Nottingham Trent University Msc Management and Marketing bölümlerinden mezun olduktan sonra, 1981 yılından bu yana halen deri sektöründe yer alan aile şirketinde görev aldı. 2002 yılında iş hayatına, deri çanta ve aksesuar üretimi üzerine kurduğu şirketi ile devam etti. Türkiye’de önde gelen birçok markası ile yurtdışında bulunan ve uluslararası bilinirliğe sahip pek çok markanın, deri çanta ve aksesuar koleksiyonlarını ve üretimlerini yaptı. İş hayatı boyunca, derinin ham halinden ürün haline geldiği aşamaya kadar olan süreçte bulunup devamında, ürünün ambalajı, lojistiği ve müşteri ile buluşmasına kadar her aşaması ile ilgilendi.

Hastane Koridorunda Doğdu JJKids…

Lal doğmak üzereydi. Hepimiz heyecanla bekliyorduk. Çiğdem, teyze olacaktı. Ben ise onun sevincini paylaşmak için yanındaydım. Hastane koridoru adeta doğum seremonisi gibiydi. Bizim gibi başka aileler de heyecanla yeni doğacak bebeklerini bekliyorlardı.

”Oğlum koşma düşersin” derken, düşen oğlunu kaldırmak için yerinden fırlayan anne, kucağındaki bebeği telaşla bana verdi. Yan yana oturmuştuk bekleme salonunda. Annesini tanımıyordum ama kucağımdaki bebeği çok iyi tanıyordum. Yeryüzündeki tüm bebekleri tanıdığım gibi.

Bebek minicik ayaklarını çırparken annesinin sesi duyuldu yeniden” Ben sana dememiş miydim koşma düşersin diye. Yerler çok kaygan…”

Koşma denmesi ilk adımlarını atan bir bebek için cesaret kırıcıydı. Halbuki koşmayacak da ne yapacaktı.

Bunları düşünürken dizlerime basan bebek minicik ayaklarını adım atacakmış gibi kaldırıp indiriyordu. Çiğdem ve ben bebeğin minicik ayaklarına aynı anda bakarken, Çiğdem dedi ki: Küçük küçük bebek patikleri yapalım deriden. Gülümsedim: Yapalım hem de her renkten.

Isıtmalıydı, korumalıydı ve kaydırmamalıydı, hem bebekler/ çocuklar hem anneler kendilerini güvende hissetmeliydiler.

Lal doğmak üzereydi hastane koridorunda bekliyorduk.

Doğumlar zamansızdır…